Pěší výlet k prameni Vřesinky

V pátek 26. 6. se obě třetí třídy společně s prvňáky vypravily na pěší túru k prameni říčky Vřesinky. Naším průvodcem se stal pan Julínek, který dětem poutavě vyprávěl o zajímavých místech naší obce. První zastávka „svačinová“ byla u rybníka v Oši. Děti se posilnily na další cestu a sledovaly žáby v rybníce i krásné vážky poletující nad jeho hladinou. Za rybníkem děti nejvíce zaujala dřevěná „kadibudka“, kterou si naši malí zvědavci museli prohlédnout. Pak už naše kroky směřovaly po pěšině Jeničky, dál kolem bývalého lomu až k hájence U Peterka a pramenu Vřesinky.

Pěší výlet se nám vydařil, všichni jsme si jej užili a panu Julínkovi patří velké poděkování, že si na nás udělal čas a k pramenu nás dovedl, ale i za zajímavé vypravování cestou.

Hana Seibertová

 

vylet2