Třídím, třídíš, třídíme?

Třídím, třídíš, třídíme?

Víte, že:

  • recyklace tuny skla ušetří přes 400 kg exhalací CO2 ?
  • z 1O recyklovaných časopisů se dá vyrobit krabice na televizi?
  • třicet recyklovaných PET lahví stačí k výrobě jedné fleesové bundy a že na tričko jich stačí pět?

O tom, zda žáci nejen ve škole, ale hlavně doma třídí odpad či ne, a jestli vůbec správně, byl zaměřen středeční vzdělávací program Tonda obal, kterého se zúčastnili všichni žáci ZŠ. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že téměř 2/3 obyvatel České republiky třídí odpad. Třídění odpadu je dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojit si již od útlého věku.

Zamysleme se proto všichni nad tím, zda i my můžeme správným tříděním napomoci tomu, aby se nám na naši Zemi lépe žilo.

Třídění odpadu začíná u Vás doma…

Daniela Pernicová

image

image

image

image

image

image

image

image