Celosvětový den prázdných tříd

Žáci čtvrtých tříd s doprovodem svých třídních učitelek se v pátek 17. 06. 2016 zapojili k celosvětovému dni prázdných tříd.

Trasa začala od naší školy, přes ulici Topolovou směrem do lesa, přes rybník Čavisov a cílem naší cesty byla obec Dolní Lhota – sportovní areál.

Žáci měli možnost zhlédnout okolní čistou přírodu. Po cestě jsme narazili na studánku, velmi vzrostlý dub, u něhož někteří i zkoušeli, kolik žáků je nutné k obejmutí kmene, jehož obvod činil úctyhodných 4,5 metrů.

Po našem doražení do cíle jsme se občerstvili a následně jsme využili možnosti nabídek sportovního areálu. Děti hrály fotbal, chodily po prolézačkách a ve dvojicích se houpaly na houpačkách.

Celková délka trasy činila přibližně 10 km a děti měly možnost strávit aktivně celý den v přírodě.

Martina Ivánková

Na web