Návštěva u skautů

Začátek školního roku bývá tradičně spojen s návštěvou vřesinských skautů. Nejinak tomu bylo i letos. Druhý zářijový týden se v klubovně vodních skautů Albatros vystřídaly všechny třídy naší školy. Skauti si pro naše žáky připravili tři stanoviště, na kterých žáky seznamovali s činnostmi jejich oddílu.

Vodní skauti Albatros se zaměřují na plavbu po řekách pomocí pádel a plachtění na vodních plochách, ale nezapomínají ani na klasické skautské dovednosti jako je táboření v přírodě, uzlování atd.

Na jednom ze stanovišť se žáci měli možnost naučit zásadám správného pádlování, na jiném si mohli prohlédnout jednu ze skautských lodí. A v klubovně děti získaly informace o činnosti oddílu, akcích a výpravách, které pravidelně pořádají nejen v okolí Ostravy, ale i po celé republice.

Oddíl skautů se pravidelně schází ve čtvrtek ve své klubovně vedle knihovny a rádi mezi sebe přivítají nové členy.

Hana Seibertová

 skauti4skauti3
skauti6skauti2skauti1skauti5