Dýně, dýně, dýně…..všude spousta dýní

V tuto roční dobu nám dýně dozrávají na zahradách, můžeme z nich připravit různé dobroty, dáváme si je jako dekorace, ale hlavně jsou tradičním znakem svátku Halloween.

Halloween je anglosaský svátek, který se slaví 31. října. Mnozí lidé u nás jej chápou jako jakýsi americký svátek, ale pravdou je, že vznikl v Irsku na základě zvyků oslavy Všech svatých, který byl do Irska přenesen z Říma. Opírají se o původně židovskou tradici slavení svátků již od předchozího večera, neboť židé počítali začátek dne již předchozím západem slunce. Irští vystěhovalci tento zvyk přenesli v 19. století do USA, kde se všeobecně rozšířil a odtud se expanzí americké kultury vrátil zpět do Evropy.

V naší školní jídelně se také připojujeme k oslavě tohoto svátku tím, že jsme zařadili 31.10. do jídelníčku Dýňovou krémovou polévku se smaženým hráškem.

Nabízím recept:

receptura a kalkulace na 5 porcí

ingredience: dýně Hokaido         400g hrubá hmotnost

mrkev                       150g hrubá hmotnost

zeleninový vývar      13 ml

sušený česnek              7g

libeček

smetana                        25ml

krutony- smažený hrášek

postup: z omyté dýně vyřízneme jadřinec, nakrájíme na kousky spolu s mrkví. Vložíme do vody, ochutíme zeleninovým vývarem, česnekem a libečkem. Vaříme doměkka, rozmixujeme a zjemníme smetanou. Při podávání polévku doplníme smaženým hráškem a můžeme ozdobit bylinkami.

Dobrou chuť

Andrea Klanicová