Projekt: Záložky do knihy

Záložka do knihy

V letošním školním roce se naše škola v měsíci říjnu zúčastnila 7. ročníku česko-slovenského projektu „Záložka do knihy spojuje školy“ na téma: Čtu, čteš, čteme. Který vyhlásila Knihovna Jiřího Mahena v Brně.

Do tohoto projektu se přihlásilo 997 škol s celkovým počtem 127 478 žáků z České a Slovenské republiky.

Jako partnerská škola nám byla přidělena Základní škola Bánovce nad Bebravou ze Slovenské republiky (144 žáků z 1. – 4. ročníku).

Naše žáky s tímto projektem seznámili třídní učitelé nebo učitelé vyučující pracovní činnosti. Jednotlivé záložky žáci vyráběli pro žáky ze slovenské školy, jak v hodinách pracovních činností, tak ve čtenářských dílnách. Vyráběny byly libovolnou technikou. Na záložku mohli malovat, kreslit… pohádkové postavy, literární hrdiny, citáty z knih,…

Podívejte se, jak se jim povedly:

image

Po odeslání balíčku na Slovensko, ve kterém byly nejen záložky, ale také kalendáře s informacemi a obrázky naší školy, jsme netrpělivě očekávali balíček od slovenských kamarádů. Hned po podzimních prázdninách jsme se dočkali. Záložky se dětem velmi líbily a hned si je vložili do svých oblíbených knih.

image

Nejednalo se pouze o výměnu záložek, ale také o podporu čtenářství a dalších aktivit s ním spojených. Obdarovat někoho vlastnoručně vyrobenou záložkou je to nejkrásnější, co můžeme někomu dát a nestojí to moc. Jen um, šikovné ruce a tvořivý nápad.

Vlková Jiřina