Škola v přírodě aneb páťáci na lyžích

V týdnu od 16. do 20. ledna 2017 se žáci pátých tříd zúčastnili školy v přírodě pojaté jako lyžařský kurz. Ne každý z žáků uměl na začátku lyžovat, ale pod vedením lyžařských instruktorů se to brzy změnilo. Naši páťáci byli velmi šikovní, a proto hned druhý den už všichni usedli na vlek a zvládli sjet kopec!

Každý den se lyžovalo a počasí nám přálo. Všude byl sníh, sluníčko svítilo – co více si na horách přát! Na ubytování a stravu si nemůžeme stěžovat, vše bylo výborné. Z jídel si žáci nejvíce pochvalovali snídaně, které byly formou švédského stolu, takže si každý mohl vybrat, na co měl zrovna chuť.

A samozřejmě jako na každé správné škole v přírodě nemohlo chybět ani tradiční hodnocení úklidu pokojů a noční stezka odvahy! Co se pořádku týká – na začátku na některých pokojích s ním opravdu bojovali, ale postupem času se to zlepšovalo. A stezka odvahy? Byla dobrovolná, chodilo se ve dvojicích a jen za svitu telefonu – ale všichni přihlášení to zvládli! Odměněni byli poslední večer před odjezdem, kdy se vyhodnocovalo i bodování pokojů, tvorba básničky na téma „Zdál se mi sen“ a sjezd slalomu. Žáci dostali diplomy a po zásluze i nějaké odměny k tomu.

Věřím, že si každý ze školy v přírodě odvezl nějaké hezké vzpomínky.

 

Adéla Podaná

 

Skola v prirode (lyzak)