S písničkou je veseleji

V mateřské škole s dětmi zpíváme téměř každý den. Děti zpívají velmi rády. Mají své oblíbené písničky a rády se učí také písničkám novým. Při opakování písní se děti předhánějí ve výběru. Ze třídy se ozývá: „Zazpívejme si Kočka leze dírou.“ Další navrhují: „Volám tě sluníčko, Pláče vodníček, Skákal pes“ a další a další písničky…

Při zpěvu děti většinou doprovází klavír. Kromě toho si však děti zkoušejí také rytmicky doprovodit píseň, a to jak za pomocí např. skořápek od oříšků, tak také Orffovými nástroji. Do Orffova  instrumentáře patří např. ozvučná dřívka, dřevěný blok, triangl, tamburína, ruční bubínek, rumba koule a další. Tentokráte jsme se ovšem seznámili s novým nástrojem. Jedná se o strunný drnkací nástroj – kytaru. Děti si nejprve zazpívaly známé písničky za doprovodu kytary. Poté si někteří vyzkoušeli na kytaru společně s paní učitelkou zahrát. Děti byly ze společného „koncertu“ velmi nadšené.

 

Jana Zavadilová

20170616_101017   20170616_101145