Návštěva u vodních skautů

Návštěva u vodních skautů

Každým rokem bývá tradicí, že začátek školního roku je spojen s návštěvou vřesinských skautů. Bylo tomu tak i letos. První zářijový týden se v klubovně vodních skautů Albatros vystřídaly všechny třídy naší školy. Skauti si pro naše žáky připravili tři stanoviště, na kterých žáky seznamovali s činnostmi jejich oddílu.

Vodní skauti Albatros se zaměřují na plavbu po řekách a plachtění na vodních plochách, ale nezapomínají ani na klasické skautské dovednosti jako je táboření v přírodě, uzlování, hry atd.

Na jednom ze stanovišť se žáci měli možnost naučit zásadám správného pádlování, na jiném si zahráli tradiční skautské hry. A v klubovně žáci získali informace o činnosti oddílu, akcích a výpravách, které pravidelně pořádají nejen v okolí Ostravy, ale i po celé republice.

Oddíl skautů se pravidelně schází ve čtvrtek ve své klubovně vedle knihovny a rádi mezi sebe přivítají nové členy.

Jiřina Vlková