Bondíkmánie

V tomto měsíci jsme v mateřské školce zahájili hru „Bondíkmánie“. Je to jednoduchá hra, která motivuje děti ke konzumaci zeleniny. Děti, které sní zeleninový salát nebo přílohovou zeleninu dostávají razítko do svého zeleninového deníčku. Za razítka pak získávají zábavné dárky a školní pomůcky(pexeso, puzzle, magnetky, rozvrh hodin atd.).

Tato hra je součástí projektu „Škola plná zdraví“ do kterého je naše školní jídelna zapojena.

Cílem tohoto projektu je propagovat zdravý životní styl u dětí a zvyšovat oblibu zeleniny.

Celý projekt je zastřešen Společností pro výživu pod vedením jejího předsedy a odborného garanta, Mudr.Petra Tláskala, CSc., primáře dětské polikliniky Fakultní nemocnice v Motole.

Z toho projektu máme také spoustu receptů s veselými názvy, receptury jsou vypracované s použitím zeleniny a minimálním použitím mouky.

Základ naše zdraví se tvoří v dětství, takže věřím, že tímto projektem k tomu přispějeme.

Andrea Klanicová