Listí padá, poletuje

Podzim už se ukazuje v celé kráse. Barví listí stromů, slunce se střídá s deštěm, den se zkracuje. Pro někoho je to čas naplněný pesimismem: „Tolik listí, je čas začít hrabat…“ Pro děti je to však čas krás a zázraků. Každý den můžeme vidět jejich nadšení, když najdou překrásně zbarvený list. Jednou do červena, podruhé do žluta… Nebo když pozorují jak list krásně letí, když do něj fouknou. A co teprve hledání lesklých kaštanů, schovaných pod listím.

Paní učitelky už mají připravené tašky, či košíčky na „poklady“, které děti venku najdou. Ve třídě potom společně tvoříme a hrajeme si. Otiskujeme listí, počítáme kaštánky, skládáme obrázky z kamínků, atd.

Dívejme se kolem sebe a objevujme krásu, která je všude nás. Potom budeme mít neustále úsměv na tvářích.

 

Jana Zavadilová

Digital Camera

Digital Camera

Digital Camera