Vůně Vánoc

Vánoce se blíží! Již za pár dní se dočkáme. Hlavně děti již netrpělivě odpočítávají dny. Aby Vánoce byly opravdu pěkné, je potřeba se na ně připravit. Nemám na mysli předvánoční shon a stres. Naopak – trávit společné chvíle při pečení, těšit se na dobroty, které nás čekají, rozdělit si úkoly při úklidu… Zkrátka provonět si celý dům.

Také ve školce se na Vánoce chystáme. Společně s dětmi zdobíme třídy a šatny, učíme se koledy, povídáme si o symbolech Vánoc. Každá třída se pustila také do pečení a tak se školkou každý den rozlévala jiná nádherné vůně – jednou lineckého cukroví, poté perníčků a nakonec i vánočky.

Ve středu nám v našich přípravách pomohli také rodiče. Pozvali jsme je na tradiční tvořivou dílnu „Zvonkování“. Vyrobené zvonečky nám nyní zdobí girlandu před schodištěm. Společně jsme prožili velmi příjemné odpoledne. A mohu říci, že tyto chvíle nádherně doplnily atmosféru čekání na Vánoce.

 

Jana Zavadilová