První jarní dny v naši školce

Ještě  v pondělí ráno se při pohledu  na venkovní teploměr nechtělo nikomu věřit, že zítra bude první jarní den. Příroda si s námi zahrávala a zkoušela naši trpělivost. My jsme se s dětmi ale nedali zmást a snažili jsme se jaro přivítat opravdu zvesela – písničkami, tanečky, smíchem, zábavou ale i prací a získáváním nových poznatků.

K práci jsme přizvali i rodiče a uspořádali jsme již tradiční velikonoční pracovní dílnu pro rodiče s dětmi. Společně vyráběli ovečky z popcornu, jarní hlavičku plněnou obilím a pilinami, šili slepičky nebo zdobili vajíčka.

Výrobky z pracovní dílny:

 

Veselou jarní náladu nám také navodil klaun RONALD, který přišel mezi nás. Ukázal nám zajímavé kouzlo a hlavně nás pobavil. Děkujeme rodičům Nikol Ostré, kteří nám toto zábavné dopoledne zajistili.

Klaun RONALD:

Tento týden nám nepřinesl jen samou zábavu, ale i poučení. Ve třídě Berušky jsme oslavili  Světový den vody a zopakovali jsme si její význam pro náš život. Zaposlouchali jsme se do tónů Smetanovy Vltavy, které nám byly inspirací při cvičení, relaxaci i kreslení. Pozorovali jsme potok Porubku i s jeho návštěvníky, párem divokých kachen.  Dětmi vyrobena obrázková kniha,  pracovní listy znázorňující koloběh vody, práce s atlasem světa nebo pokus se sněženkami přispěly k rozvoji jejich poznání.

Kreslení dle hudby B.Smetana – Vltava:

Pokus se sněženkami:

 

M. Kudelová