Bio mošt ve školní jídelně

V naší školní jídelně nabízíme dětem bio mošt. Manufaktura Maurer se zaručuje, že přírodní šťáva je získávána výhradně z čerstvého a zdravého, ekologicky pěstovaného ovoce, lisovaného za studena. Lis vytlačuje z plodů všechny hodnotné látky a vitamíny. Šetrnou pasterizací bezprostředně po vytlačení si mošt zachovává originální chuť, vůni i barvu přírodní šťávy.

Mošt neobsahuje přidanou vodu, cukr, konzervanty, chemické látky a barviva. Má vysoký obsah vitamínů, stopových prvků a další, zdraví prospěšných látek.

V naší školní jídelně jsme zatím vyzkoušeli mošt jablečný s mrkví a hruškový mošt.

Jablko je elixírem života díky vláknině, vitamínům, tříslovinám, pektinům, minerálním solím. Rozpouští nadbytečný cholesterol, zabraňuje problémům zažívacího traktu, srdečním a nádorovým onemocněním. Přírodní vláknina zlepšuje peristaltiku střev a upravuje trávení.

Mrkev velmi pozitivně působí na zrak. Používá se preventivně proti tvorbě nádorů v dýchacím ústrojí. Díky obsahu pektinu působí aktivně proti kornatění tepen, snižuje hladinu cholesterolu a tuků v krvi.

Hruška příznivě působí na trávení. Posiluje nervový systém, působí příznivě na psychickou odolnost, zlepšuje paměť a koncentraci. Doporučuje se při zácpě, zánětu močových cest a ledvinových kamenech.

Andrea Klanicová