Lžíce, nůž i vidlička, to je pro nás hračička!

V tomto týdnu jsme slavili ve třídě Koťátka hned troje narozeniny. Tyto oslavy byly výjimečné tím, že děti dovršily věk 4 let. Děti se na tento den velmi těší, protože poprvé dostanou při obědě příbor. Přestože u oběda s příborem poprvé bojují, nedají to na sobě znát a hrdě sní celý oběd. Postupně již příbor ovládají lépe a lépe.

Když si vzpomenu na začátek školního roku, musím říci, že od té doby jsou na dětech patrné veliké pokroky. Samy si již nachystají tácek, svačinu i pití. Pokud chtějí přidat, pěkně požádají. Při výdeji oběda paní kuchařce poděkují. Při jídle správně drží lžíci a většina třídy již používá zmíněný příbor. To jsou drobnosti, které se zdají možná samozřejmé, ale pro ty nejmenší jsou to velké věci. Děkuji také rodičům za spolupráci, že vedou své děti k samostatnosti i doma. My pak máme velkou radost, že děti jsou stále více šikovné.

Jen tak dál!!!

 

Jana Zavadilová