Dopoledne s dopravní policii ČR

 

Dopoledne s dopravní policii ČR

V úterý 10. 4. dopoledne nás navštívili příslušníci dopravní policie ČR. S sebou si dovezli dvě služební auta a jednu motorku.

Děti si nejdříve vyslechly pár slov o bezpečném chování, které se týkalo hlavně pravidel, které musí dodržovat chodci.

Pak děti měly možnost důkladně si prohlédnout služební vozidla. Každé dítě mělo možnost si vyzkoušet jaké to je sedět na místě řidiče policejního auta, zapnout maják i sirénu. Některé z dětí měly odvahu posadit se na policejní motorku.  Policisté byli dětem celou dobu k dispozici, ochotně odpovídali na všechny otázky dětí i pedagogického sboru.

Za tuto hezkou a zajímavou zkušenost děkujeme rodičům jedné z našich žákyň. Doufám, že i v budoucnu se nám podaří zajistit takové akce.

Monika Matuszková