Když všechno kvete a voní…

Je tu měsíc květen.  Letos mimořádně teplé jaro je v plném proudu, a tak se snažíme využít maximálně naši školní zahradu k pozorování živočišné říše, poznávání nových rostlin, hraní si i k tělovýchovným činnostem. Děti ze třídy Berušek si například na zahradě prohlédly vřes. Tuto rostlinu zatím znaly jen ze znaku Vřesiny, nyní ji mohly vidět na vlastní oči. Kuřátka zase pravidelně pozorují, jak rychle roste pažitka. Nedávno teprve „vykoukla“ ze země a už nám krásně fialově kvete. Děti poznají i libeček či mátu. Rozliší jejich vůni a někteří se dokonce nebojí je ochutnat. I ti nejmenší bezpečně poznají sedmikrásku, pampelišku, tulipán…

Nabádáme děti k tomu, aby první jarní květiny zbytečně netrhaly a nechaly je včelkám, avšak udělaly jsme jednu výjimku a poprosili jsme děti, aby přinesly do mateřské školy červený tulipán. Ten jsme odnesli k památníku ve Vřesině a uctili tak společně památku všech, kteří padli ve 2. světové válce. Snažily jsme se přiměřenou formou objasnit dětem, proč k památníku každoročně chodíme.

Protože se blíží svátek všech maminek, budeme v následujících dnech květiny nejen pozorovat, ale také kreslit a vyrábět, abychom udělali maminkám a babičkám radost.

Mirka Jahodová