Sluníčko ťuká do oken: „Děti, děti, pojďte ven!“

Letos nám sluníčko přeje a již ráno nám ťuká do oken: „Děti, děti, pojďte ven!“. S úsměvem sluníčku na jeho volání odpovíme a hned po svačince se jdeme převléknout a hurá ven!

Při pobytu venku využíváme školní hřiště, kde děti rády běhají. Hrají si zde na „policajty a zloděje“, kopají si či házejí s míčem, nebo jen pozorují vše, co zde kvete. Kromě školního hřiště samozřejmě trávíme rádi čas na školní zahradě. Velmi oblíbené je pískoviště, kde děti neúnavně staví domy, či hloubí jámy. Jiní zase tvoří zmrzliny či paním učitelkám vaří z písku nejrůznější a někdy velmi originální dobroty (jako „rajskou omáčku s hóódně čokoládou“:) Také houpačky a skluzavky jsou u dětí velmi oblíbené. Děvčátka si již také zahrála na maminky a vozila po zahradě svá miminka v kočárku.

Jelikož slunce opravdu hřeje čím dál intenzivněji, a v příštím týdnu můžeme očekávat vysoké teploty, paní učitelky neváhaly a během týdne připravily pro děti další aktivity. Vyčistily korýtka na vodu, umyly malý bazének a přichystaly velký slunečník, který bude děti chránit před sluníčkem. Těšíme se, jak v příštím týdnu přidáme ke svým hrám také hrátky s vodou.

 

Jana Zavadilová

Digital Camera

Digital Camera

Digital Camera

Digital Camera

Digital Camera