Výlet do zoologické zahrady

Hned ráno pro nás přijely autobusy a všechny nás odvezly do toužebně očekávaného cíle. Cesta nám rychle utíkala, děti pozorovaly krásy Ostravy. A to už jsme dojeli k zoologické zahradě a po dobré svačině se Berušky, Koťátka i Kuřátka nedočkavě vydaly na prohlídku. Hned na začátku děti upoutali růžově zbarvení plameňáci, kterým děti zarecitovaly básničku „Plameňák“. Během tříhodinové prohlídky děti viděly hrochy, slony, lvy a levharta. Po prohlídce žiraf jsme se občerstvili a dále pokračovali v prohlídce. Děti se s radostí zastavily u koziček, které mohly nakrmit granulemi a něžně si je pohladit. Nejvíce se dětem líbil výběh morčat, se kterými si i pohrály. Konec prohlídky jsme ukončili zpětnou jízdou vláčkem, kde si děti naposled prohlídly zoologickou zahradu. Dětem se výlet moc líbil a s radostí si ho užily.

Autobusem jsme dojeli do naší mateřské školy s chutí poobědvali a unaveně ulehli do postýlek.

 

Mateičková Ludmila