Lampionový průvod „Po stopách Martinova koně“

Letošní teplé podzimní počasí si s námi  zahrává.  I na začátku listopadu byly ještě dny, kdy děti na hřišti pobíhaly jen v mikinách, ale my jsme si zároveň  povídali o blížícím se Svátku svatého Martina. Nikdo nevěřil, že letos  „Martin na bílém koni přijede…“, přesto jsme děti s touto lidovou pranostikou a legendou o Svatém Martinovi seznámili. Celé povídání na toto téma jsme zakončili tradičním lampionovým průvodem, pořádaným ZŠ a MŠ  ve spolupráci se SRPDŠ.

V pondělí 12. listopadu se po 17. hodině od naší školky vydal průvod rodičů s dětmi za svitu lampionů, lampiček, různých baterek  a svítících náramků na procházku podvečerní Vřesinou. Tu jsme pak ukončili v tělocvičně ZŠ, kde jsme všem přítomným připomněli onu legendu. Děti se občerstvily teplým čajem a oplatkem.

Lampionový průvod se vydařil, sešli jsme se ve velkém počtu, společně jsem se prošli a děti si ani nestihly postěžovat, že by je z procházky bolely nohy 🙂

 

M. Kudelová