,,Copak mají tučňáci, copak mají na práci…“

Blíží se 1.neděle adventní a s ní tradiční vystoupení dětí  v tělocvičně  školy, vánoční jarmark a také slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Vřesině. I letos jsme vystoupení dětí na této akci věnovali velkou pozornost a důkladně jsme se na ni připravovali. Šily se kostýmy, vyráběly čelenky a malovaly se kulisy. Snad mohu prozradit, že naše letošní vystoupení bude vánočním příběhem o tučňácích.

Během posledních dvou týdnů jsme nejen pilně nacvičovali, ale také jsme se dověděli mnoho zajímavého ze života tučňáků i dalších obyvatel polární oblasti. Tučňáky jsme si také nakreslili a vyrobili. Abychom nebyli zaskočeni prostředím tělocvičny, byli jsme zde několikrát nacvičovat. Dnešní generální zkouška ukázala, že jsme vše zvládli a už se všichni těšíme na nedělní vystoupení.

Mgr. Mirka Jahodová