Setkání u Vánočního stromu

První adventní neděli 2. 12. 2018 proběhla v areálu ZŠ a MŠ Vřesina akce s názvem Setkání u Vánočního stromu. Akci zahájila ředitelka školy, která účastníky provázela celým programem. Na úvod zaznělo několik písní bývalých žáků školy a také žáků ZUŠ. Následovalo první taneční vystoupení skupiny Vřesdance a potom k nám zavítali malí tučňáčci, které ztvárnily děti z mateřské školy.

Po krátké pauze přišly na řadu děti ze základní školy. Tuto část odstartovala svým druhým tancem skupina Vřesdance, na to navázala individuální vystoupení žáků a žákyň ze čtvrtých tříd a z páté třídy, kteří předvedli své dovednosti ze hry na klavír, mažoretek a tance. A na závěr se sešli děti z celé základní školy, aby zahrály a zazpívaly pohádku Budulínek. Všechna představení se žákům povedla a my jsme na ně hrdí, že to tak dobře zvládli.

Po všech vystoupení se hosté měli možnost jít podívat na dětský vánoční jarmark, kde mohli zhlédnout výrobky žáků a něco hezkého si koupit, jít si poslechnout cimbálovou muziku ke školní jídelně, zakoupit si něco dobrého na občerstvení, nechat se vyfotit ve fotokoutku v jídelně a podívat se na vystoupení folklorní skupiny Krasničanek.

V 18 h se již většina hostů sešla u vánočního stromu, který se brzy na to rozsvítil do bílo-červených barev.

 

Mgr. Adéla Podaná