Zvonkování aneb vánoční dílna v MŠ

V pondělí 10. prosince jsme naše třídy odpoledne „otevřeli“ také všem rodičům. Všichni malí i velcí byli pozváni k tvoření vánočních výrobků, ke společnému popovídání a posezení. Děti netrpělivě vyhlížely své rodiče. Poté s velkou radostí pozorovaly, jak se mamince či tatínkovi tvoření daří a samozřejmě zkušeně pomáhaly třpytit a zdobit, zkrátka dodat výrobku ten správný šmrnc. V každé třídě byl připraven jiný výrobek: někde svícen z větviček, jinde papírový andílek či stromeček z látky. Spojovalo nás však vytvoření papírových zvonečků, kterými jsme ozdobili girlandu pod schodištěm. Na závěr jsme se za zvuku zvonečků a zpěvu koled společně sešli u stromu přání.

Děkujeme všem, kteří přišli a prožili s námi předvánoční čas. Věřím, že to, že jste s nimi prožili odpoledne ve školce naplní jejich srdce  ještě více, než  kdyby se jim splnilo přání, které mají napsáno ve své baňce na stromu přání.

 

Jana Zavadilová