Do pohybu dám se hned, ať nezmrznu jako led

V tomto týdnu jsme si v naší třídě užili hodně pohybu a zábavy. Naše paní učitelky si pro nás připravily Zimní olympijské hry.

První den jsme celé hry zahájili, jak jinak než zapálením olympijského ohně, který jsme si sami vyrobili a i sami donesli do třídy, kterou už předem paní učitelky vyzdobily olympijskými kruhy a jinými obrázky k tématu. Dále jsme se naučili heslo, písničku, řekli jsme si, proč 5 kruhů. Vyrobili jsme si maskota. Pak už jsme museli jít ven, zkontrolovat, zda ptáčci mají plné krmítka a trochu se proběhnout na čerstvém vzduchu.

Druhý den nás čekaly první závody, a to v alpském lyžování. Nejdříve jsme si museli lyže vyrobit. S tím nám pomohla paní učitelka. Dále jsme se dověděli, co to je týmová práce, a kdo všechno doprovází sportovce během celého dění na olympijských hrách – technici, lékaři, maséři, trenéři, kuchaři a mnoho jiných. A pak konečně samotná jízda na lyžích. Bojovali jsme všichni urputně ale spravedlivě.

Třetí den nás čekal hokej. Seznámili jsme se s pravidly. Paní učitelky byly rozhodčí. Po tvrdém boji a nájezdech to stále bylo nerozhodně 🙂

Ve čtvrtek jsme si zábavu užili se sportem pro náš kraj trochu neobvyklým, byl to „Curling“. Hráli jsme to tak trochu domáckým způsobem, ale nikomu to nevadilo a legraci jsme si užili velikou.

Zimní olympijské hry jsme ukončili volnou jízdou v krasobruslení. Kreativitě a fantazií se meze nekladly a my ze sebe vydali to nejlepší, takže nezbylo rozhodčím nic jiného, než nám všem za celý týden dát zlaté medaile a krásné diplomy za 1. místo 🙂

Byl to velmi kreativní, plný pohybu a srandy týden a my se těšíme na další!

Za děti ze třídy „Koťátka“ Monika Matuszková