Kouzelná zima přišla do vsi

 

 

Jak děti z mateřské školy ve Vřesině přivítaly tu kouzelnou zimu?

Všichni dobře víme, jak děti v zimě netrpělivě očekávají sníh, aby mohly vytáhnout sáně, boby, lopaty a stavět si sněhuláky. Zima, zima, zimička, byl název týdenního bloku, kdy napadlo hodně sněhu a  všichni se těšili, jak si ho užijí. V průběhu týdne děti s radostí ztvárňovaly sníh různými výtvarnými technikami. První den si vyráběly sněhuláky z papíru a  nadšeně je nalepily na velký papír, který zdobí jejich třídu. Malování vodovými barvami si děti oblíbily a s chutí malovaly sněhuláky a nemohly se dočkat, až si pomocí raznice vyrobí papírové vločky a nalepí je k sněhulákovi. Další dny modelovaly z plastelíny a stavěly sněhuláky z vršků od plastových láhví.

Při pobytu na zahradě si děti vyzkoušely vlastnosti sněhu – dá se tvarovat, je studený a v teple se rozpustí na vodu.Také si otiskovaly své stopy, kreslily barvou sněhuláky a pozorovaly sníh pomocí lupy. Na závěr si všechny děti vzaly lopaty a s úsměvem si užívaly sníh.

Ludmila Mateičková