Časopis Čtyřlístek

Určitě všichni známe čtveřici kamarádů Myšpulína, Fifinku, Bobíka a Pinďu, kteří spolu prožívají spoustu dobrodružství. Je to až k neuvěření, že tento fenomenální, v dobách nedávno minulých jedinečný, nedostatkový (nebyl k sehnání) časopis, slaví letos 50 let. První příběhy vymyslel Jaroslav Němeček spolu s jinými spisovateli, později pak Ljuba Štíplová, která je začala publikovat pod pseudonymem Miloš Štípl. Jaroslav Němeček „vdechl“ život kamarádům svými nádhernými kresbami.

Nikdo nepředpokládal, že příběhy těchto kamarádů budou mít takový úspěch a osloví tolik čtenářů různého věku.

Časopis vychází osmkrát až devětkrát ročně a i přes 220 tisíc výtisků je stále nedostatkovým zbožím. Dnes ho můžeme také najít v knižní podobě (některá vydání si můžete půjčit v naší knihovně).

Čtyřlístek se stal skutečným kulturním fenoménem.

Ve 4. B třídě jsme si časopis připomněli, přinesli a přečetli jsme si některá čísla a knihy. Následně jsme zkusili vymyslet příběh našich známých kamarádů Myšpulína (stále něco vynalézá), Fifinky (je dobrá kuchařka, stará se o sebe), Bobíka (velký jedlík a silák) a Pindi (bojácný, rychlý) a zpracovat ho do komiksové podoby, nakreslit komiks.
Myslím, že všem se to moc podařilo.