Bondíkmánie

Po jarních prázdninách začínáme opět v mateřské školce s dětmi hrát zábavnou hru Bondíkmánii. Je to jednoduchá hra, která motivuje děti ke konzumaci zeleniny.

Každé dítě obdrží zeleninový deníček. Pokud dítě sní u oběda zeleninový salát nebo zeleninovou přílohu, dostává do deníčku razítko. Za obdržené razítka děti získávají odměny(puzzle, pexeso, magnetky, box na svačinku, omalovánky….vše s obrázky zeleniny).

Tato hra je v rámci projektu „Škola plná zdraví“, do kterého je naše školní jídelna zapojena. Celý projekt je zastřešen Společnosti pro výživu pod vedením jejího předsedy a odborného garanta MUDr.Petra Tláskala, CSc., primáře dětské polikliniky Fakultní nemocnice v Motole.

Tuto hru hrajeme každým rokem a máme s ní dobré zkušenosti, zvyšuje se kvantita konzumace zeleniny a hravým způsobem se zvyšuje její obliba u dětí.

Andrea Klanicová