Beseda s ilustrátorem Adolfem Dudkem.

V minulém týdnu se uskutečnila v tělocvičně základní školy beseda se známým ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem.  Ten je považován za nejprodávanějšího dětského ilustrátora poválečné éry, neboť ilustroval asi sto třicet knih a počet prodaných výtisků přesáhl tři miliony. Svou první knihu vydal v roce 1992. Několik let spolupracuje i s časopisem „Sluníčko“.

Se svou ilustrátorskou show objíždí celou republiku a ukazuje dětem i dospělým, jak se dá malovat. Vystoupení je děláno zábavnou formou. Děti se během něj baví, smějí i naučí kreslit. Vidí, jak vzniká v dnešní přetechnizované době jednoduchý obrázek v přímém přenosu.

Vtipný, svérázný a upovídaný ilustrátor kreslil, cvičil, vtipkoval a vyprávěl pohádky, zval děti ke spolupráci k velké tabuli. Dokázal je zaujmout tak, že se burácely smíchy a ani se jim nechtělo z tělocvičny odejít.

Celá akce byla zakončena autogramiádou a za její zorganizování děkujeme knihovnici p. Hurníkové.

 

Mgr. Mirka Jahodová