Těšíme se na léto

 

Tématem pro tento týden ve třídě Berušky bylo blížící se léto. Čím se vyznačuje léto? To byla otázka pro děti, které nad ní přemýšlely a hned měly spoustu odpovědí. Slunce, koupání, prázdniny, meloun, třešně… A tak jsme si vyjmenovali vše, co k létu patří: oblečení, ovoce, hmyz, jaké bývá počasí a jak se chránit před sluncem. Děti si vše přiblížily pomocí různých výtvarných technik. Vodovými barvami malovaly letní ovoce, pomocí plastelíny a vršků od plastových láhví si vymodelovaly a poskládaly třešně, melouny i jahody.

Děti rády tráví čas v přírodě a tak jsme si vyzkoušeli vzdělávání na školní zahradě. Byly rozděleny do čtyř skupin. První skupina kreslila křídou motýly, druhá je skládala z kamínků, třetí z vršků od plastových láhví. Poslední skupina si procvičovala prostorovou orientaci  lepením motýlů na určené místo.

Dětem se práce na zahradě moc líbila a odměnou za jejich snahu byl sladký meloun.

 

Ludmila Mateičková