„Martin na bílém koni k nám zatím nepřijel“

Celé povídání na téma  „MARTIN“ jsme letos začali tradičním lampionovým průvodem, pořádaným ZŠ a MŠ  ve spolupráci se SRPDŠ.

V pondělí 11. listopadu se po 17. hodině od naší školky vydal průvod rodičů s dětmi za svitu různě barevných lampionů  na procházku podvečerní Vřesinou. Tu jsme pak ukončili v tělocvičně ZŠ, kde jsme všem přítomným připomněli onu legendu. Děti se občerstvily teplým čajem a malou sladkostí.

Teplé počasí zatím nenasvědčuje tomu, že v těchto dnech  „Martin na bílém koni přijede…“. Přesto jsme v rámci zachování a udržování tradic děti s touto lidovou pranostikou a legendou o Svatém Martinovi seznámili a pracovali jsme s ní celý týden. Děti vyráběly jednoduché lampiony a koníky. A   celou legendu jsme si zahráli jako divadlo.

Martin na bílém koni k nám zatím nepřijel, ale my věříme, že si i k nám cestu najde.

M. Kudelová