Setkání u Vánočního stromu

V sobotu 30. 11. 2019 se v areálu ZŠ a MŠ Vřesina uskutečnila již tradiční událost nazývaná Setkání u Vánočního stromu.

Úvodním slovem zahájila ředitelka školy celý sobotní program. V první polovině se představily děti z mateřské školy a také vystoupila taneční skupina Vřesdance.

Po krátké pauze následovalo další taneční vystoupení dívek ze skupiny Vřesdance, proběhla ukázka toho, co se děti naučily v kroužku taekwonda, na to navázal svým sólo tanečním vystoupením žák páté třídy a nakonec jsme mohli zhlédnout i pohybově-taneční představení žáků základní školy, kdy každá třída měla připravenou jinou píseň, na kterou vystupovala. Jako „moderátoři“, kteří nás provázeli vystoupením MŠ a ZŠ, se představili žák a žákyně páté třídy.

Po všech vystoupeních se hosté mohli jít podívat na vánoční jarmark, kde byly k zakoupení výrobky od dětí. U školní jídelny hrála k poslechu cimbálová muzika, byla možnost koupit si něco dobrého na občerstvení, nechat se vyfotit ve fotokoutku, zhlédnout divadelní představení vřesinských ochotníků, podívat se na představení folklorní skupiny Krasničanek či ohnivé show.

Před osmnáctou hodinou se většina lidí začala scházet u vánočního stromu, který se zanedlouho slavnostně rozsvítil do bílo-červených barev.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě či realizaci akce, dětem za jejich krásná vystoupení a lidem, kteří se přišli podívat a strávit s námi předvánoční čas.

 

Mgr. Adéla Podaná