Lyžařský kurz

 

Lyžařský kurz našich dětí

V pondělí krátce před 13:00 jsme se autobusem vydali směr Vaňkův kopec. Sledovali jsme z autobusu okolí a vyhlíželi nějaké známky zimy, ale žádný sníh se nám nepodařilo zahlédnout. Konečně! Sníh! Vaňkův kopec byl krásně zasněžený.                                                                                               Hned po vystoupení z autobusu se nás ujali trenéři a trenérky, rozdělili si nás do tří skupin dle našich předchozích zkušeností s lyžováním. Následoval rituál – přezutí do lyžáků, nachystaní lyží a hurá na kopec, nebo kopeček. Taky jsme si museli vymyslet jména pro naše družstva, ale to nebyl problém. A tak vznikly družstva Mimoňů, Draků a Medvídků.

Všichni jsme museli instruktorům ukázat naše dovednosti nejdříve na malém kopečku, aby se ujistili, že opravdu umíme to, co jsme uvedli. Zkušení lyžaři se vydali hned na kopec a tam po zbytek týdne jen pilovali umění lyžařské. Druhé družstvo nejdříve trénovalo na malém kopci, ale už ve středu si nikteří z nich zkusili jízdu na vleku a z „Vaňkáče“.  Ve čtvrtek si to vyzkoušely všechny děti z tohoto oddílu. A co úplní začátečníci? Ti udělali největší pokrok.  Učili se jak stát a chodit na lyžích, jak se postavit po případném pádu, jak vyjet na kopeček, jak sjet kopeček, jak zabrzdit. Vše to bylo doprovázeno pády, slzičkami, ale děti se nedaly a i díky povzbuzení trenérů si někteří z nich na konci týdne vyzkoušeli jízdu z velkého kopce a jízdu na pomě.

Celý týden snahy naši a instruktorů byl završen závodivými hrami                a samozřejmě vyhlášením výherců. A kdože to vyhrál? No přece                my všichni! Dokonce se na nás přijeli podívat i naši rodiče jak s úsměvem  a pýchou přijímáme od instruktorů pochvalu a dárečky.                                Byl to krásný zážitek.

Monika Matuszková