Už jste byli v Japonsku? My ano!

Japonsko

Druhý týden po znovuotevření naši školky byl týdnem slavnostním. Slavili jsme Mezinárodní den dětí, který připadnul hned na pondělí. Avšak my jsme si tento svátek prodloužili na celý týden.

Každý den jsme „odcestovali“ na jiný světadíl, abychom poznali život tamních dětí. Jak vypadají, s čím si hrají, co mají rádi atd.

V pátek jsme „odcestovali“ do krásné země, kterou nám představila paní učitelka Barča. Několik let v dané zemi žila a tak jsme se dověděli mnoho zajímavosti, osobních zkušeností, životních příběhů. A kde jsme byli? V Japonsku.

Paní učitelka nám povyprávěla, jak probíhá den dětí v Japonsku, od raního vstávání až po uložení do postele večer

Celé vyprávění bylo proloženo velkým množstvím materiálů, knih, předmětů denní potřeby, fotografíí i dětských časopisů a knih. Seznámili jsme se s řečí a písmem

Paní učitelka nám ukázala i tradiční předměty a řekla nám, jaké zajímavé svátky v Japonsku slaví; např. Svátek panenek

To je krásný autobus. Takovým se svážejí děti do školek.

Tradiční předměty. Byli jsme poučeni o svátečním pití čaje, speciálního čaje

Byl to moc krásný zážitek a paní učitelce Barči moc děkujeme!!!

M. Matuszková