Kdepak žijí opice? U nás nebo v Africe?

Tradiční předprázdninový výlet dětí do zoologické zahrady se letos z pochopitelných důvodů neuskutečnil. A tak jsme si tento týden o exotických zvířatech, žijících v  různých částech světa alespoň povídali.

Většina činností probíhá v tomto období především ve venkovním prostředí – v areálu zahrady mateřské školy. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Jednotlivá zvířata jsme si prohlédli na obrázcích i v encyklopediích, pojmenovali si je a řekli si mnoho nového o jejich způsobu života i místech, kde žijí.

Společně jsme si zazpívali novou píseň, naučili se básničku, na skluzavkách a prolézačkách jsme si hráli na opičky, skákali jsme jako klokani a běhali rychle jako gepardi. Některá zvířata jsme si také nakreslili. Koťátka kreslila žirafy a lepila jim barevné skvrny, Berušky si vybíraly zvíře, které se jim líbí nejvíce. Nejčastěji kreslily lvy, papoušky a opice. Své oblíbené exotické zvíře si také děti poskládaly z kamínků. V rámci grafomotorických cvičení společně dokreslily zebře její pruhy nebo obtáhli tužkou linii slona.  Ti nejmenší pro zvířátka postavili ohrádky a pokusili se je roztřídit na ta, která žijí v ZOO a na ta ze statku či dvora. V rámci rozvíjení předmatematických dovedností jsme zvířátka tak počítali a zopakovali si pojmy více a méně.

Týden uběhl jako voda. V pátek jsme se pokusili zopakovat vše, co jsme si zapamatovali a také co nového jsme se naučili. Už teď se těšíme na společný podzimní výlet do zoologické zahrady, kde budeme moci vše vidět na vlastní oči.

Mgr. Mirka Jahodová