Týden plný napětí

Květen – někteří si možná řeknou, že je tady již konec školního roku, učivo je téměř probráno a nastává období plánování školních výletů a závěrečných akcí školy. Pro některé je ale toto období stále obdobím pilného učení, napětí a nervozity. Myslím tím žáky našeho pátého ročníku, protože některé již v tomto týdnu čeká jednotná přijímací zkouška na víceletá gymnázia.

Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, jednotná zkouška se skládá z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky. Jediná změna oproti minulým letům je ta, že žáci dostanou na vypracování testů nějakou tu minutu navíc.

Tímto chceme popřát těm, kteří se chystají složit svou první velkou zkoušku, aby vykročili pravou nohou, zůstali klidní, rozvážní a aby ukázali to nejlepší, co se naučili. Rodičům přejeme pevné nervy a věřte, že všichni udělali pro složení zkoušky své maximum.

 

Daniela Pernicová