Co se odehrálo tenhle týden ve školní družině?

Ve třetím oddělení jsme měli s žáky tzv. duhový týden.  Každý den jsme chodili do školy v jedné barvě oblečení. V pondělí v červené, v úterý v zelené, ve středu ve žluté, ve čtvrtek v černobílé a pátek byl pro děti překvapením, které se dozvěděly až ve čtvrtek. V pátek nás čekala pyžamová párty!!

Za každý kus oblečení v barvě dne, dostaly děti body, které se jim během celého týdne sčítaly. Byly dny, kdy jsme měly problém sehnat módní kusy v zadané barvě, ale téměř všichni jsme vždy něco ve svých šatnících našli.

Během duhového týdne, jsme si vyzkoušeli i netradiční výtvarné techniky. Děti si vyzkoušely batikování, kdy se jim trička opravdu povedla nebo jsme pracovali s temperovými barvami, které jsme daly do vody s jarem. Děti foukaly barevné bubliny, které pak chytaly na papír. Obě techniky děti bavily a čekaly s radostí na jejich výsledky.

Pak přišel konečně pátek, kdy jsme měli pyžamovou párty! Děti plnily různé soutěže, jako například dostat dva sáčky čaje na kšilt čepice bez pomocí rukou nebo trefit tužku do kelímku, alespoň s jedním odrazem o stůl. Na závěr si společně zatančily dle předlohy just dance.

 

Martina Viktorová