Jaký byl poslední týden školního roku 2020/2021

Poslední dny školního roku 2020/2021 na žáky čekal opravdu bohatý program, hlavně na páťáky…

V pondělí hned ráno jela celá škola do kina Polanka na českou filmovou pohádku s názvem Princezna zakletá v čase. Bylo to kino se vším všudy, proto občerstvení u filmu nesmělo chybět a věřím, že se pohádka dětem líbila.

Odpoledne byl program pouze pro žáky 5. třídy, kteří se do školy vrátili na 17 h, protože přišlo dlouho očekávané přespávání ve škole. Po příchodu si nejprve každý nachystal své místo na spaní – spalo se hromadně v anglické učebně, potom si žáci venku zahráli poslední třídní vybíjenou a následovala večeře u filmu – samozřejmě pizza. Po filmu proběhla neplánovaná polštářová bitva, následovala tombola s dárkem pro každého páťáka a na konec večera byla připravena diskotéka a stezka odvahy, kdy žáci procházeli ve dvojicích noční školní zahradou a školou a u toho museli vyplnit 6 úkolů. Přiznávám, není to zrovna nejpříjemnější pocit jít takto potmě, ale děti to zvládly. A spát se šlo… no, to raději ani nebudu zmiňovat, ale bylo to pozdě 😀

V úterý ráno si šla většina páťáků domů zanést věci a přinést jídlo na plánovaný piknik, který byl zároveň jejich snídaní. Žáci přinesli plno dobrot od nakrájených kousků ovoce, přes pečené šneky, jednohubky, mini řízečky, až k různým sladkostem a slaným dobrůtkám. Po tomto vydatném pikniku následovalo slavnostní „vyřazení páťáků“, kdy každý dostal na památku třídní tričko. Po vyřazení už na všechny žáky čekalo sportovní dopoledne. Byly vytvořeny smíšené týmy žáků z různých tříd. Každá skupina musela splnit celkem 16 úkolů. Žáci se toho chopili zodpovědně a po splnění úkolů si všichni odnesli domů malý dárek.

Středa, to byl ten poslední den. Žáci ve škole strávili jen jednu vyučovací hodinu se svou třídní učitelkou – dostali vysvědčení, rozloučili se a poté jim začaly ty očekávané prázdniny…

 

Doufám, že hlavně páťáci si tyto poslední společné dny jako třída užili stejně jako já. Musím jim všem velmi poděkovat za překvapení, která pro mě na každý den připravili. Loučení s nimi bylo opravdu velmi těžké…

Snad se společně potkáme na nějaké školní akci, kterou ZŠ Vřesina bude pořádat 😊.

 

Adéla Podaná