Agility – Školní družina

Ve čtvrtek 23.9. k nám do družiny zavítala zvířecí návštěva – Nyx – Border kolie, Andulka – Australská kelpie, Cocy a Cherry – pejsci jejichž cvičitelky paní Mgr. Eva Panáčová a její dcera Eliška Kaletová nám předvedly různé druhy agility a přidaly k tomu i dogdancing a dogfrisbee..Pejci zdolávali  překážky, probíhali tunelem nebo běhali slalom. A pak už z rukou cvičitelky lítal jeden frisbee za druhým a pejci jej chytali v letu jedna báseň…A nejen to. Pod vedením cvičitelek zatancovali na šmoulí hudbu a sklidili od nás velký potlesk. Děti nebyly jenom obyčejnými diváky, ale paní cvičitelky je aktivně zapojily i do některých vystoupení. Cvičitelky nám ukázaly jaké vtipné psí kusy se svými pejsky dovedou. Nasadily pejskovi obrovské sluneční brýle na čumák a nebo mu na krk postavily kelímek. Dokonce se jeden z pejsků dokázal mistrně zabalit do deky. Byla to opravdu legrace a velká zábava. Děti byly nadšené, když se Cherrynka  nechala hladit jako canisterapeutický pes. Škoda, že jsme se ve tři hodiny odpoledne museli všichni rozloučit. Nakonec jsme si zahráli na pejsky  a pokusili se zdolat všechny  jejich překážky, včetně dlouhého tunelu a slalomu. Určitě se zase budeme těšit na brzkou shledanou!

Dagmar Kantorová