Návštěva u skautů

Začátek školního roku bývá tradičně spojen s návštěvou vřesinských skautů. I letos se v klubovně vodních skautů Albatros vystřídaly všechny třídy naší školy. Skauti si pro naše žáky připravili sportovní stanoviště a v klubovně nás seznámili s činnostmi jejich oddílu. Děti získaly informace o oddílu, akcích a výpravách, které pravidelně pořádají nejen v okolí Ostravy, ale i po celé republice. 

Vodní skauti Albatros se zaměřují na plavbu po řekách pomocí pádel a plachtění na vodních plochách, ale nezapomínají ani na klasické skautské dovednosti jako je táboření v přírodě, uzlování atd.

Oddíl skautů se pravidelně schází ve čtvrtek ve své klubovně vedle knihovny. Skauti rádi mezi sebe přivítají nové členy, kteří chtějí získat nové kamarády, mají rádi přírodu, vodu a chtějí se učit novým věcem.

Hana Seibertová