Předvánoční čas s prvňáčky

„Prosinec je měsíc, kdy se pořád něco děje. Někdy se třeba půl roku nestane nic, ale v prosinci se děje jedna věc za druhou….“ Tak zní úryvek z knížky, kterou s dětmi právě čteme. Příběh Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my, vypráví o dobrodružstvích malého chlapce Dušana a jeho sestry Barči, kteří stejně jako všechny děti toto kouzelné období velmi prožívají.

I my s dětmi jsme si tento čas chtěli udělat hezký, a tak jsme tomu přizpůsobili veškeré aktivity a společně se ladíme na přicházející Vánoce.

Vyrobili jsme si Mikuláše, Anděla i Čerta a jelikož se říká, že Čert hodného neunese, byli jsme naprosto klidní a čekali jaké překvapení za celý rok snažení nám přinese 🙂

A taky, že přinesl…

Dny do Vánoc máme přesně spočítané. Každý den si někdo vyslouží tento adventní domeček.

Čekání na Ježíška si zkracujeme, jak se dá. Napsali jsme mu dopis na jeho nebeskou adresu.

V jedno odpoledne jsme zůstaly jen v holčičím obsazení, což se ve skupině, kde převládají hlavně kluci moc nestává. A tak jsme jako překvápko pro ně, nazdobily stromeček.

Občas se jdeme taky vyběhat a zahrát nějaké hry.

A pak zase něco tvoříme.

Vánoce se kvapem blíží. Ještě nás však čekají družinové vánoční dílny, tak třeba Vás brzy vaše děti doma překvapí nějakou hezkou vánoční dekorací.

Barbora Brumovská – vychovatelka ŠD