Bondíkmánie

S dětmi v mateřské školce opět začínáme hrát hru Bondíkmánii. Je to hra, která motivuje děti ke konzumaci zeleniny.

Každé dítě obdrží zeleninový deníček. Pokud dítě sní u oběda zeleninový salát nebo zeleninovou přílohu, dostává do deníčku razítko. Za obdržené razítka děti získávají odměny (puzzle, pexeso, magnetky, box na svačinku, omalovánky….vše s motivy zeleniny).

Tato hra je součástí projektu „Škola plná zdraví“, do kterého je naše školní jídelna zapojena. Cílem společné akce odborníků na výživu za podpory společnosti Bonduelle je propagovat zdravý životní styl u dětí a mládeže, zejména pak zvýšit oblibu zeleniny. Naší snahou je zlepšovat stravovací návyky u dětí.

S touto hrou máme velmi dobré zkušenosti, zvyšuje se kvantita konzumace zeleniny a hravým způsobem se zvyšuje její obliba u dětí.

Andrea Klanicová

Zeleninový deníček
Berušky

Kuřátka
Koťátka