Jak jsme se připravovali na MařákaPo dvouletém „covidovém výpadku“ Mařáka celá škola pečlivě několik týdnů nacvičovala tradiční vystoupení.

Páťáci v roli babek a konšelů, čtvrťáci zastupující jaro a nejmladší holčičky jako krásné kytičky. Ti, kteří nevystupují, si chystají do průvodu mávátka a větvičky a učí se společné písně.
Připravovali jsme se na každé počasí, proto nácvik probíhal jak venku tak také v tělocvičně.

Přesto jsme pevně věřili, že pršet nebude a nebudeme muset odsoudit Mařenu v tělocvičně školy. Kvůli chladnému počasí jsme sice zkrátili průvod Vřesinou, ale soud proběhl na plánovaném místě-na fotbalovém hřišti ve Vřesině. Tam byla také připravená vyzdobená vlečka na vystoupení a všichni účastníci si mohli koupit také občerstvení-koláče a párky v rohlíku.
Jak nácvik probíhal se můžete podívat na fotkách níže.

Petra Hrušková