Jarní dílny a kraslicovník

V týdnu od 4.4. do 8.4. ve školní družině probíhaly jarní dílny. Abychom si navodili tu správňáckou jarní atmosféru, povídali jsme si nejdříve o původu a tradicích Velikonoc a učili se velikonoční koledu pro holky a kluky. Paní vychovatelka Barča vysela se svými prvňáčky velikonoční osení, které děti po celou dobu, až do velikonočních prázdnin poctivě zalévaly. Krásně nám vzklíčilo a zazelenalo se! V jarních dílnách jsme s dětmi tentokrát vyráběli slepičky a kuřátka a přitom poslouchali veselé jarní písničky.

Osamocen nezůstal ani náš vřesinský smrk – „kraslicovník“, který nám roste před naší školou. Ten byl nastrojen velkými papírovými vejci, jenž si děti vyzdobily podle své vlastní fantazie.

Dagmar Kantorová