Byli jsme ve škole v přírodě!!

Na začátku června se třeťáci vydali do školy v přírodě. V přírodě jsme trávili většinu času, ale samozřejmě jsme nevynechali ani výuku. První den jsme se ubytovali a poznávali přírodu kolem. Byli jsme rozdělení do kmenů, ve kterých jsme si vytvářeli totemy. Druhý den jsme se již vrhli na učení a poté opět do přírody. V lese jsme stavěli chýše pro své kmeny a poté jsme mezi sebou válčili. Souboj byl velmi vyrovnaný. Večer jsme hráli deskové hry a psali deník plní zážitků ze dne. O třetím dnu se říká, že je kritický, a proto jsme se vyhnuli hrám v lese a vyrazili jsme na výlet s jasným cílem – Africké muzeum. V muzeu jsme zjistili, z čeho jsou vyrobeny vycpaniny, kolik váží srdce žirafy či na jakou vzdálenost lední medvěd cítí tuleně. V obchůdku jsme nakoupili několik suvenýrů a vydali jsme se zpět. Večer nás čekal tradiční táborák. Každý si opekl svůj špekáček a do toho jsme zpívali táborákové písně. Na čtvrtek nám počasí dle předpovědi nemělo moc přát, a proto jsme se vydali do bazénu, kde nás čekaly další hry na podporu našeho kolektivu. Počasí nám ale přálo, a tak jsme se opět vydali do lesa. Plnili jsme úkoly, které byly v lese rozmístěny. Večer nás čekala dlouho očekávaná diskotéka, která se vydařila. Všichni jsme si zatančili a zazpívali. Poslední den jsme dopsali naše deníky a poté začali balit. Po obědě jsme se nalodili do autobusu a vyrazili domů, kde už na nás čekali rodiče. Školu v přírodě jsme si užili a snad ještě spolu někam do přírody vyrazíme.