Školní výlet 1. a 2. třídy

Minulý týden jely první a druhá třída společně na školní výlet. Naším prvním cílem byl lanový park v Trojanovicích, kde na děti čekali zkušení instruktoři, kteří dětem zapůjčili speciální výstroj a po úvodní instrukáži už děti mohly na překážky. Všechny děti byly moc šikovné a odvážné a lezení si opravdu užily.

Poté, co všichni absolvovali svou trasu a občerstvili se, jsme se autobusem přesunuli do nedalekého areálu Horečky, kde jsme si nejprve zespodu prohlédli skokanský můstek, kde trénovalo mnoho našich úspěšných skokanů a dnes slouží k výchově mladých skokanů. Poté jsme se po naučné stezce Beskydské nebe dostali k můstku nahoru, odkud jsme se mohli pokochat krásným výhledem na město Frenštát pod Radhoštěm.

Naučná stezka Beskydské nebe je dlouhá 1 800 metrů a zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček.

Po další občerstvovací přestávce jsme se už vrátili k autobusu a vydali na cestu zpět domů.

Petra Buchtová