Týden čtení dětem

Školní družina se již na začátku školního roku zapojila do kampaně Celé Česko čte dětem, jejíž smyslem je pravidelné 20-ti minutové předčítání, které má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví. Rozvíjí paměť, představivost a učí myšlení.

V rámci tohoto projektu odstartoval již 12. ročník Týdne čtení dětem, kterého jsme se rozhodli zúčastnit. Pravidelné poobědové předčítání nebylo pro děti nic zvláštního, jelikož se stalo našim každodenním rituálem. Překvapením však bylo, když se s knihou objevil zcela někdo jiný než-li paní vychovatelka. A protože už jsou prvňáčci ve škole nějakou dobu a její prostředí znají docela dobře, bylo na čase zjistit, jak moc se vyznají v tom, kdo ve škole vlastně pracuje.

V pondělí nám četla naše paní uklízečka Sylva Teslíková pohádku O autíčku, které si hledalo nový domov z knihy Pohádky pod polštář.

V úterý nás přišla navštívit paní ředitelka Lenka Skýbová, která dětem přečetla knihu o malém medvídkovi, který s tátou vyráží na pouť lesem, aby objali všechny jeho obyvatele a vědí, že toto prosté gesto je receptem na krásný a povedený život. Kniha nese název Obejmi mě, prosím.

Ve středu za námi přišla paní učitelka Marcela Kudelová, která v mnohých z nás probudila dobrodružného ducha. Začala nám číst příběh o chlapci, který se se svým tátou vydává na Svatojakubskou cestu z Prahy až do Santiaga de Compostely na kole. Kniha se jmenuje 3333km k Jakubovi a pro velký úspěch a taky proto, že nás zajímalo, jak to celé dopadne, ji právě teď dočítáme.

Ve čtvrtek se stalo pro děti velkým překvapením, když nám přišel číst pan školník Pavel Kűhnel. Poslechli jsme si vyprávění o statečném policistovi Honzíkovi, který zachránil topícího se chlapce. Příběh byl z knihy Policejní pohádky.

A v poslední den nás navštívila paní ekonomka Eva Májková, která dětem přečetla pohádku o chlapci, který neuměl pozdravit z knihy Příšerní nezbedníci.

Všichni naši předčítající dostali od dětí dárek ve formě vyrobené papírové kytičky a obálku s překvapením. Myslím, že děti bavilo čekat a hádat, kdo k nim dnes přijde (ikdyž se to nikdy nedozvěděli, bylo to překvapení).

Tak třeba zase příští rok 🙂

Barbora Brumovská – vychovatelka ŠD