Záložky do knih spojují školy – spolupráce

Žáci naší školy vytvořili záložku do knihy, na které libovolnou technikou ztvárnili téma česko-slovenského projektu Pohádky, bajky, pověsti a příběhy neznají hranice, a vyměnili si ji s žáky z přidělené partnerské školy (ZŠ Kanianke poblíž Prievidze) ze Slovenské republiky. Výměnu záložek naše škola využila k navázání spolupráce, kontaktů, k poznávání literatury, historie, kultury, regionálních zvyků či života ve Slovenské republice. Obdrželi jsme od žáků z této školy záložky, informace o jejich škole, městě, regionu,... Také dopisy žáků a paní učitelky, které si z velkým zájmem četli žáci 3.A. Po domluvě s rodiči žáků započala spoluprace formou dopisovaní.

12.1.2019

Vánoční besídky

Poslední školní den před Vánocemi se v každé třídě konají školní besídky.

31.12.2018

Adventní čas v naší MŠ byl plný zážitků, překvapení a dětské radosti....

Mikuláš ve škole

První prosincový týden je na naší škole spojen s mikulášskou nadílkou.

9.12.2018

Setkání u Vánočního stromu

První adventní neděli proběhla v areálu ZŠ a MŠ Vřesina akce s názvem Setkání u Vánočního stromu.

4.12.2018

Lampionový průvod „Po stopách Martinova koně“

Nikomu nevadilo, že jsme nenašli ani jediný náznak toho, že by Martin na svém bílém koni Vřesinu navštívil. Budeme věřit, že v zimě i do naší vesnice přece jen zavítá. Budeme se na něj těšit ( aspoň děti určitě).

12.11.2018