Zápis do 1. ročníku základní školy

Vzhledem k mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví vydalo ministerstvo školství pokyny pro organizaci zápisu do 1. ročníku základní školy, ve kterých se doporučuje podání přihlášky bez osobní přítomnosti dítěte a zákonného zástupce dítěte ve škole.  Z tohoto důvodu prosím pro podání žádosti o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání pokračujte dle následujících pokynů:

1.4.2020

Domácí vzdělávání

Nabízíme vám několik inspirací pro vzdělávání dětí ve vašich domácích podmínkách.

27.3.2020

Uzavření mateřské školy

Ředitelka ZŠ a MŠ Vřesina, okres Ostrava-město, příspěvková organizace rozhodla po dohodě se zřizovatelem dle § 3 vyhlášky č. 14/2005 Sb. o přerušení provozu mateřské školy s účinností od čtvrtku 19.března 2020 do odvolání.

18.3.2020

Vydávání žádostí o ošetřovné

Žádost o ošetřovné Pokud potřebujete dodat zaměstnavateli žádost o ošetřovné, doporučujeme v době karantény následující postup:

16.3.2020

Uzavření základní školy

Vážení rodiče, na základě prohlášení Bezpečnosti rady státu na tiskové konferenci 10. 3. 2020 v 10 hodin, bude od zítřka 11. 3. 2020 naše základní škola uzavřena.

10.3.2020

Výtvarná soutěž: DĚTI, POZOR, ČERVENÁ!

Na naší škole pravidelně probíhají školní kola výtvarných soutěží. Ve druhém pololetí byla vyhodnocena výtvarná soutěž na téma „DĚTI, POZOR ČERVENÁ!" na téma: Jak dospělí nejčastěji porušují dopravní předpisy.

9.3.2020

Učíme se s radostí

V tomto týdnu jsme v mateřské škole realizovali projekt, zaměřený na půdu a pěstování rostlin.

8.3.2020

Informace ke koronaviru

Vážení rodiče a přátelé školy, rozhodně nechceme vyvolávat paniku, přesto dle pokynů od nadřízených orgánů školských zařízení Moravskoslezského kraje zveřejňujeme následující prohlášení:

6.3.2020

Sociálně-patologické jevy v MŠ

„Se sociálně patologickými jevy, jako je šikana, alkohol, drogy, léky, „cizí lidé“ se děti mohou setkávat již v předškolním věku...

1.3.2020

Bondíkmánie

Hra Bondíkmánie motivuje děti ke konzumaci zeleniny

20.2.2020

Projektový den s Lenkou Rožnovskou

Ve čtvrtek před jarními prázdninami nás navštívila naše bývalá kolegyně a zároveň spisovatelka dětských knih paní Lenka Rožnovská. Připravila si pro nás čtyři besedy o svých knihách.

16.2.2020

Sbírka lízátek pro dětské onkologické pacienty

V rámci projektu ,,Děti pomáhají dětem" jsme se zapojili do sběru lízátek pro dětské onkologické pacienty. Lízátka jsme dnes předali paní Hurníkové, koordinátorce celé této akce. Děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili.

6.2.2020