Úvod > ŠJ

Informace o zařízení školního stravování

Školní jídelna při ZŠ a MŠ Vřesina zajišťuje stravování pro děti MŠ, žáky ZŠ, zaměstnance ZŠ a MŠ a cizí strávníky.

V roce 2014 prošla naše jídelna a kuchyň velkou proměnou, došlo nejen k rozšíření prostoru v jídelně a kuchyni, ale také k modernizaci především kuchyně. Kuchyň je vybavená moderním zařízením (konvektomat, kotel na polévky, smažící pánev, myčka na černé nádobí, nerezové stoly), které odpovídá vybavení moderních profi kuchyní.

V jídelně se stravují děti ze ZŠ a díky rekonstrukci pojme jídelna 60 strávníků najednou.

Jídelní lístek

Jídelní lístek je sestavován na základě zásad zdravé výživy a dodržování spotřebního koše vybraných druhů potravin-maso, ryby, luštěniny, mléko, mléčné výrobky, zelenina, ovoce, brambory, tuky, cukry (vyhl.č.107/2005 sb. o školním stravování). Pestrost je zajištěna střídáním masitých, bezmasých a zeleninových pokrmů, zařazení zeleniny a ovoce je samozřejmostí, dále zařazujeme do jídelníčku jáhly, pohanku, kroupy, cizrnu, kuskus, bulgur a jiné produkty zdravé výživy. Součástí obědů je nápoj – neslazený ovocný čaj, mléko, ochucená voda, čistá voda, bio mošty.

Dietní stravování

Připravujeme dietu bezmléčnou, bezvaječnou, dietu při alergii na luštěniny, dietu bezmléčnou s dalšími alergiemi. Jiné druhy diet nevaříme. V případě alergie na jiné potraviny může rodič stravu pro dítě dodat a dle hygienických předpisů stravu uskladníme a ohřejeme.

Provoz školní jídelny

Výdej obědů - výdejní doba pro: ZŠ (1.-5.) 12:00-13:30 hodin

Cizí strávníci - výdej do jídlonosičů 11:00-11:30 hodin

Upozornění na platbu stravy ve školní jídelně

Podle školského zákona č.561 a vyhlášky č.107 o školním stravování má dítě nárok na dotovaný oběd pouze 1.den nepřítomnosti ve škole nebo školce, další dny nepřítomnosti dítěte je strava nedotovaná – k ceně stravného je  připočten provozní a mzdový náklad.

Vaření pro cizí strávníky

Školní jídelna při Základní a Mateřské škole ve Vřesině oznamuje občanům, že vaříme obědy i pro občany Vřesiny. Kdo má zájem o odebírání obědů z jídelny, nechť se osobně přihlásí v kanceláři vedoucí školní jídelny p. Klanicové v mateřské školce od 7:00 do 12:00 hodin. Cena obědů je 90 Kč.