Základní informace o ŠJ

INFORMACE O ZAŘÍZENÍ ŠKOLNÍHO STRAVOVÁNÍ

Školní jídelna při ZŠ a MŠ Vřesina zajišťuje stravování pro děti MŠ, žáky ZŠ, zaměstnance ZŠ a MŠ a cizí strávníky.

V roce 2014 prošla naše jídelna a kuchyň velkou proměnou, došlo nejen k rozšíření prostoru v jídelně a kuchyni, ale také k modernizaci především kuchyně. Kuchyň je vybavená moderním zařízením (konvektomat, kotel na polévky, smažící pánev, myčka na černé nádobí, nerezové stoly), které odpovídá vybavení moderních profi kuchyní.

Letos máme 124 strávníků ze ZŠ, 76 dětí z MŠ a 25 zaměstnanců. V jídelně se stravují děti ze ZŠ a díky rekonstrukci pojme jídelna                  60 strávníků najednou.

JÍDELNÍ LÍSTEK

Jídelní lístek je sestavován na základě zásad zdravé výživy a dodržování spotřebního koše vybraných druhů potravin-maso, ryby, luštěniny, mléko, mléčné výrobky, zelenina, ovoce, brambory, tuky, cukry (vyhl.č.107/2005 sb. o školním stravování). Pestrost je zajištěna střídáním masitých, bezmasých a zeleninových pokrmů, zařazení zeleniny a ovoce je samozřejmostí, dále zařazujeme do jídelníčku jáhly, pohanku, kroupy, cizrnu, kuskus a jiné produkty zdravé výživy. Součástí obědů je nápoj-ochucený čaj, mléko, ochucená voda, čistá voda, 100% mošty, nápoje s rakytníkem.

PROVOZ ŠJ

Výdej obědů-výdejní doba pro:

ZŠ (1.-5.)                                                   12:00-13:30 hodin

Cizí strávníci-výdej do jídlonosičů       11:00-11:30 hodin

ZAMĚSTNANCI ŠKOLNÍ JÍDELNY

Vedoucí školní jídelny: Andrea Klanicová (andrea.klanicova@zsvresina.cz)

tel: 599 520 397, 725 269 433

Kuchařky: Alena Výtisková, Jana Martiníková, Marcela Hurníková