SPORTOVNÍ DEN OBCE

V sobotu odpoledne proběhl na našem školním hřišti sportovní den obce. Přestože nám konkurovaly dny NATO v Mošnově, našlo se dost zájemců, kteří měli chuť si zasportovat nebo se jen projít novou školní zahradou.

Sportovní disciplíny byly rozmístěny na mnoha stanovištích v celém areálu školní zahrady. Zasportovat si mohly nejen děti, ale i dospělí.

Hojná účast dětí byla na stanovištích,  kde splnění úkolu bylo odměněno žetonkem, za který si pak mohly vybrat nejrůznější odměny.

Velkou účast měl také fotbalový turnaj, kde spolu sváděly boje 4 družstva s velice originálními názvy např. FC GRIL,  FC NÁM SE NECHCE. Družstva byla složena ze současných i bývalých žáků naší školy, ale zahrát si přišli i chlapci, kteří naši školu nenavštěvují. Turnaj byl plný zajímavých individuálních i kolektivních výkonů a finále napínavé až do posledních vteřin. O vítězi musely nakonec rozhodnout pokutové kopy.

Nadějným fotbalistům fandil také fotbalový freestylista Vítek Kanyza, který o přestávkách předváděl nejrůznější parádičky s míčem.

Své fandy měli i soutěžící v pentangu, kde se také s napětím čekalo na vítěze.

A kdo nechtěl soutěžit, mohl si sobotní odpoledne zpříjemnit koláčkem nebo specialitami z grilu našeho pana školníka.

Počasí přálo. Odpoledne se vydařilo a všichni odcházeli s úsměvem na tváři a někteří i s medailí na krku.

Hana Seibertová

sportovni_den_obce